Ботев (Пловдив) завърши 0:0 със словенския Домжале последната контрола на "канарчетата" в Анталия. Досега в турския курорт "канарчетата" записаха победа над Поли Тимишоара (4:1), три поражения от Висла Краков (1:3), Нийрегихаза Спартакус (0:2) и Черноморец Одеса (1:3), както и равенство с Ягодина (1:1).

"Жълто-черните" играха без завърналия се при тях Тодор Неделев, която се оплаква от болки в бедрото и след връщането си в България ще мине на ядрено-магнитен резонанс, за да се види какво е състоянието му.

В 15-ата минута Мариян Огнянов изсипа топката в наказателното поле на съперника, но защитник я изби. В 34-ата минута Рихави Кифуети проби отдясно, центрира, но футболист на Домжоле изби коженото кълбо. Словенците отговориха с няколко бързи атаки, но отбраната на Ботев са справи с тях.

През второто полувреме темпото на игра спадна. Словенците създадоха две голови положени, но ги пропуснаха. В 86-ата минута Лазар Марин стреля опасно към вратата на Домжале, но вратарят на съперника изби топка.

Ботев - Домжале 0:0

Ботев: Валентин Галев, Йордан Христов, Милен Гамаков, Радослав Терзиев, Игор Ощипко, Серкан Юсейн, Мариян Огнянов, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Рахави Кифуети, Грегъри Нелсън (Кристиян Димитров, Емил Камберов, Лазар Марин, Георги Купенов, Борис Титюков, Филип Филипов)

Домжале: Маравал, Янкович, Ивкич, Сисе, Сишич, Гървала, Блажич, Доброволич, Балковеч, Мажер, Алвир ( Вук, Репаш, Петре)