„Берое“ загуби с 1:0 гостуването си на „Нефтохимик“ в Бургас в мач от IV кръг на Първа лига.

Срещата не се отличи с много интересни голови положения, но домакините успяха да се възползват от една от малкото възможности в 59-ата минута и чрез влезлият като резерва Емануил Манев да реализират единствения гол в мача.

Във втората минута Любомир Божинов центрира от ъглов удар в наказателното поле, но там топката бе избита, в последствие отново бе изпратена пред вратата на Благой Макенджиев, но кълбото премина встрани от целта.

Венцислав Василев проби от дясно в 5-ата минута, но бранител на „Нефтохимик“ предотврати центриране с решителна намеса, изчиствайки топката в ъглов удар. При последвалото изпълнение Неманя Милисавлевич центрира в малкия пеналт, но там Янко Георгиев улови сигурно.

В 8-ата минута Неманя Милисавлевич комбинирайки с в близост намиращия се Ерик Почански от пряк свободен удар. Нападателят върна топката към сърбина, но нямаше по-нататъшно развитие на атаката.

В 22-ата минута Серджу Хомел стреля диагонално от 20 метра, а топката попадна в Костадин Хазуров, който обаче се намираше в положение на засада, маркирана от страничния арбитър.

Любомир Божинов стреля от далечна дистанция в 24-ата минута, но топката се отби от тялото на Васил Панайотов и напусна пределите на терена в ъглов удар.

Минута след това Михаел Орачев напредва през центъра на атаката и стреля от дъгата на наказателното поле, Благой Макенджиев изби, но топката остана пред него в малкото наказателно поле. Все пак обаче капитанът Иво Иванов бързо поправи грешката, изчиствайки топката далеч от вратата.

В 36-ата минута Любомир Божинов центрира в малкото наказателно поле на домакините, където се получи разбъркване, а топката попадна в Костадин Велков, който отново пробва центриране, но кълбото бе изчистено от защитата на „Берое“.

В последната минута от редовното време на първата част Любомир Божинов центрира от фаул в наказателното поле на „Берое“, но защитата на гостите се справи и изчисти.

След почивката двата отбора не създадоха много положения до 59-ата минута когато Иван Вълчанов намери в дясно откъсващия се в атака Емануил Манев, който засече топката с крак и я изпрати в напречната греда, от където тя се оплете в мрежата на Благой Макенджиев – 1:0.

След попадението на „Нефтохимик“ играта се водеше предимно в центъра на терена, с много борба и без сериозни опасности пред двете врати.
В 73-ата минута Иван Вълчанов стреля от границата на пеналта, но Благой Макенджиев спаси. В ответната атака Александър Василев пробва късмета си от средна дистанция, но Янко Георгиев също улови.

Две минути по-късно Костадин Хазуров засече с глава центрирана в наказателното поле топка, но бе неточен. В 77-ата минута последва ново центриране в половината на „Нефтохимик“, от което обаче не се случи нищо опасно.

Венцислав Василев центрира в малкото наказателно поле в 80-ата минута. Там Янко Георгиев сгреши, предоставяйки топката на намиращия се в непосредствена близост Александър Колев, но ударът от малък ъгъл на последния бе неточен.

В 90-ата минута Александър Колев засече с глава центрирана в пеналта топка, но кълбото срещна напречната греда. В първата от четирите добавени минута на втората част Веселин Пенев центрира от ляво в наказателното поле, но Янко Георгиев бе над всички и улови.

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=93676c6c08" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Нефтохимик – Берое 1:0

Голмайстор: 1:0 Емануил Манев 59′

„Нефтохимик 1986“ (Бургас): 1. Янко Георгиев, 26. Серджу Хомел, 20. Яни Пехливанов, 8. Николай Дюлгеров, 19. Михаел Орачев, 6. Марко Ранджелович, 32. Любомир Божинов (к), 24. Костадин Хазуров (82′ – 15. Живко Петков), 2. Костадин Велков, 7. Иван Вълчанов, 10. Александър Александров (55′ – 22. Емануил Манев);

„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 71. Илия Миланов, 28. Веселин Пенев – 4. Кохей Като (76′ – 7. Александър Колев), 8. Васил Панайотов (46′ – 33. Том) – 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов, 19. Александър Василев – 91. Ерик Почански (55′ – 10. Станислав Дрянов);