Ботев Пловдив загуби с 0:1 като гост на "Верея" в мач от IV кръг на Първа професионална лига.

Двубоят, който се игра на стадион "Берое" в Стара Загора предложи твърде малко интересни ситуации пред двете врати, като при единствената си добра възможност домакините успяха да отбележат и единственото попадение в срещата.

Голът падна след добра тройна комбинация в наказателното поле на "Ботев", която нападателят на "Верея" Методи Костов завърши с удар под плонжа на Георги Георгиев в 20-ата минута.

Преди попадението липсваха опасности, а до края на полувремето "Ботев" на два пъти застраши вратата на домакините.

В 25-ата минута Жоао Пауло стреля силно в долния десен ъгъл след триково изпълнен пряк свободен удар, вратарят Колев успя да избие, но нямаше футболист в жълто-черно, който да стигне пръв до топката и тя бе изчистена от защитник.

Две минути по-късно Цветомир Панов опита удар в левия ъгъл, който премина покрай страничната греда.

В началото на второто полувреме "Ботев" установи натиск пред вратата на противника. Възпитаниците на Николай Костов опитаха няколко бързи комбинации пред и във наказателното поле, но така и не успяха да нанесат завършващия удар.

Арбитърът Валентин Железов подмина нарушение срещу Фелипе Бризола на метър пред пеналта, а малко по-късно футболистите на "Верея" претендираха за дузпа за нарушение на Костадин Стоянов срещу Мамаду Сукуна, но такава не бе отсъдена.

В крайна сметка надмощието, което "Ботев" имаше след почивката не доведе до промяна в резултата и пловдивчани записаха втора загуба в първенството.

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=61e5df0d25" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Верея (Стара Загора) - Ботев (Пловдив) 1:0

Голмайстор: 1:0 Костов 20'

Верея: 1. Колев, 21. Запрянов, 6. Хасани, 5. Мунин, 15. Слаев, 25. Ангелов, 10. Елиаш (к), 77. Педро (33. Енчев 89'), 9. Сукуна, 39. Костов (8. Пашченко 64'), 89. Йорданов (11. Якимов 84')

Ботев: 22. Г. Георгиев, 25. Кр. Стоянов, 6. К. Стоянов (10. Юсеин 61'), 18. Терзиев, 2. Панов, 16. Стенио, 9. Чандъров, 7. Бризола, 8. Неделев (к) (88. Кутев 73'), 37. Жоао Паоло, 73. Ив. Стоянов (45. Милев 68')