Ботев победи с 2:1 Нефтохимик в среща от петия кръг на Първа лига. "Канарчетата" бяха водени от Николай Киров, заел временно поста на подалия оставката си през седмицата старши треньор Николай Костов.

"Жълто-черните" фенове издигнаха на трибуната в Коматево плакат с надпис "Колежа чака", припомняйки на шефовете, че искат клубния стадион "Христо Ботев" в Пловдив да бъде изграден и любимият им тим да играе на него мачовете си.

Домакините започнаха по-активно и в 11-ата минута вратарят на гостите Янко Георгиев успя да изпревари излезлия срещу него Иван Стоянов и изби топката. Три минути по-късно Тодор Неделев намери с брилянтен пас Жоао Паоло. Бразилецът овладя майсторски топката и с прецизен удар откри резултата 1:0 в полза на Ботев. Бургазлии реагираха и в 17-ата минута Николай Дюлгеров пропусна от удобна позиция.

В 24-ата минута Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар 20 метра, Вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев изби коженото кълбо, което се удари в гредата и излезе от терена. Седем минути по-късно Филипе Бризола изскочи зад отбраната на Нефтохимик, стреля, но Янко Иванов се намеси решително и запази вратата си суха. В 40-ата минута Жоао Паоло бе изведен на чиста позиция, но прати коженото кълбо в аут. Минута по-късно Костадин Велков от гостите изравни за 1:1, разписвайки се с глава след центриране на Любомир Божинов отдясно.

Домакините опитаха натиск през втората част, но можеше да бъдат неприятно изненадани в 50-ата минута. Тогава Иван Вълчанов центрира, топката беше на път да влезе във вратата на "канарчетата", но вратарят им Георги Георгиев успя да я хване. При ответната атака на "жълто-черните" Тодор Неделев след дълъг рейд подаде на Жоало Паоло, последва пас към Стенио, който обаче от чиста позиция настъпи топката и пропиля златен шанс да се разпише. Футболистите на Ботев стигнаха до втори гол в 55-ата минута. Тогава Марко Ранджелович върна с глава топката към Янко Георгиев, но най-съобразителен в ситуацията се оказа Иван Стоянов.
Нападателят на домакините овладя коженото кълбо, подаде го успоредно но голлинията и Серкан Юсеин са разписа за 2:1.

Четири по-късно Жоао Пауло пое топката в половината на бургазлии" и стреля. Янко Георгиев успя успя с върха на пръстите си да отклони топката. Тя обаче се отби в напречната греда и се върна обратно към тялото на вратаря. За негов късмет обаче след получилия рикошет топката мина на сантиметри встрани от левия му страничен стълб и излезе в ъглов удар.

В 64-ата минута Живко Петков от гостите стреля над вратата, проваляйки на практика хубава атака на своя отбор.

Домакините можеха да решат изхода на срещата окончателно в 84-ата минута. Тогава Иван Стоянов излезе срещу вратаря на гостите, стреля, Янко Георгиев изби топката, тя попадна в Жоао Паоло, който на празна врата я прати в аут.

Ботев (Пловдив)- Нефтохимик 2:1

Голмайстори: 1:0- Жоало Паоло (14), 1:1- Костадин Велков (41), 2:1- Серкан Юсеин (55)

Ботев: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Милен Какарин, Кристиан Димитров, Стенио, Серкан Юсеин (80- Меледже Омнебес), Филипе Бризола (65- Асен Чандъров), Тодор Неделев, Жоао Паоло (89- Наско Милев), Иван Стоянов.

Нефтохимик: Янко Георгиев, Костадин Велков, Яни Пехливанов (73- Боян Георгиевски), Виктор Хомей, Марко Ранджелович, Емануил Манев (68- Георги Чакъров), Михаел Орачев, Любомир Божинов, Иван Вълчанов, Николай Дюлгеров (58- Живко Петров), Костадин Хазуров

Съдия: Ангел Ангелов, помощници: : Мартин Венев, Николай Георгиев