Берое победи с 1:0 като гост Локомотив (Горна Оряховица) в мач от шестия кръг на Първа лига. Французинът Давид Манга, който дебютира за заралии, отбеляза единствения гол в срещата.

Домакините първи стигнаха до голово положение. В 4-ата минута Тихомир Кънев нахлу в наказателното поле на заралии, възползвайки се от грешка в отбраната им, стреля, но топката се отби в гредата и попадна в ръцета на Благой Макенджиев. При ответната атака на беройци Неманя Милиславлевич отправи опасен удар, но коженото кълбо се отби в напречната греда.

В 27-ата минута Симеон Мечев шутира от движение, но Благой Макенджиев внимаваше и хвана топката. Гостите отвърнаха с опасна атака три минути по-късно, при която Георги Божилов центрира, Алекс Колев засече топката с глава, но тя излезе в аут.

Беройци увеличиха оборотите, а в 42-ата минута Неманя Мисивавлевич открадна топката подаде на Алекс Колев, която я продължи към Атанас Зехиров. Последва центриране, но тя се отби в тялото на бранител на Локомотив (ГО) и излезе в ъглов удар.

До края на полувремето беройци атакуваха по-често, но не стигнаха до гол.

На почивката старши треньорът на гостите Александър Димитров извади от игра нападателите си Георги Божилов и Алекс Колев, а на тяхно място пусна Давид Манга и Маркитос.

В 52-ата минута Красен Трифонов от Локо изпълни пряк свободен удар, но битата от него топка се удари в стената. При ответната атака Маркитос стреля опасно, но Николай Банков улови топката.

В 55-ата минута Давид Манга ознаменува дебюта си за Берое с гол, след като навърза трима играчи на съперника и с точен удар с левия крък се разписа за 0:1. Домакините реагираха и в 62-ата минута Атанас Фиданин стреля с глава, но Благой Макенджиев хвана топката. Три минути по-късно Ванцислав Василев стреля с глава, но Николай Цонков хвана коженото кълбо.

В 73-ата минута Маркитос подаде към Давид Манга, но Мартин Кавдански се намеси и изчисти топката. Седем минути позкъсно Матия Курьор проби отляво, центрира, но защитникът на беройци Иво Иванов изчисти коженото кълбо.

До края на мача с внимателна игра в защита беройци запазиха преднината си и се поздравиха с победата.

Локомотив (Горна Оряховица) - Берое (Стара Загора) 0:1 (0:0)

Голмайстори: 0:1 Давид Манга (55)

Локомотив (ГО): Николай Банков, Стефан Цонков, Атанас Фиданин (70- Любомир Генчев), Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Николай Христо, Йордан Апостолов (77- Анатолий Балъков), Симеон Мечев, Милен Желев, Тихомир Кънев (57-Матия Курьор), Красен Трифонов.

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов , Илия Миланов, Венцислав Василев, Неманя Милисавлевич (83- Том), Кохей Като, Атанас Зехиров, Александър Василев, Александър Колев (46- Маркитос), Георги Божилов (46- Давид Манга).