Нефтохимик разби с 4:0 Ботев като домакин в Бургас в среща от 18-ия кръг на Първа лига.

Домакините тотално разнебитиха клетия си противник и имаха аванс от три попадения още преди почивката.

Успехът със сигурност ще свали напрежението от тима на Христо Янев.

Любо Божинов откри в 14-ата минута, а в 38-ата Дюлгеров удвои. Огнянов направи преднината на домакините класическа в 43-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Венци Христов в 61-ата минута.

След този мач Ботев е 9-и с 21 точки, а Нафтата е на 13-ото място с 15 точки.

Началото бе колебливо и за двата отбора, които правеха доста грешки при изграждането на атаките си.

В 11-та минута Ноефтохимик получи право да изпълнява пряк-свободен удар малко пред наказателното поле на Ботев, а след нарушението футболисти на двата тима се сдърпаха. От статичното положение се възползва капитанът Любомир Божинов, който прехвърли перфектно стената и прати топката в десния паяк.

Девет минути по-късно Манев имаше възможност да удвои, но ударът му в наказателното поле бе прекалено слаб. В ответната атака пък Ботев стигна до най-опасното си положение пред вратата на домакините, след като Тодор Неделев нацели лявата греда след удар от дистанция.

В 38-та минута Нефтохимик удвои аванса си, след като Николай Дюлгеров отбеляза с плонж втори гол при корнер и за втори път остави Георги Георгиев без шанс да се намеси.

Само пет минути по-късно „шейховете“ стигнаха до класически резултат преди почивката. Панов върна неразчетено топката към вратаря си, Венцислав Христов го изпревари и центрира в наказателното поле, където Манев не успя да играе с глава, а Дюлгеров удари гредата с шут със задна ножица, но все пак кълбото стигна до Огнянов, който от няколко метра нямаше как да сгреши.

След почивката доминацията на домакините продължи, макар че Жоао Паоло прати хубав удар по земя към вратата на „шейховете“, който беше спасен от Янко Георгиев.

В 61-та минута, обаче, резултатът набъбна до 4:0, след като Мариян Огнянов намери с перфектен диагонален пас непокрития Венцислав Христов в наказателното поле на „канарчета“, а той прати топката под плонжа на стража на Ботев.

Между 72-та и 75-та минута бургазлии имаха още две възможности да спечелят още по-убедително, но Дюлгеров и Мариян Огнянов бяха на косъм от целта.

Нефтохимик - Ботев (Пд) 4:0
1:0 Божинов 13'
2:0 Дюлгеров 38'
3:0 Огнянов 43'
4:0 Христов 61'

Нефтохимик: 1. Георгиев, 26. Хомей, 25. Грънчов, 20. Пехливанов, 19. Орачев, 8. Дюлгеров, 32. Божинов (к), 7. Вълчанов (17. Руменов 78'), 21. Огнянов, 22. Манев (11. Чепилов 86'), 91. Христов (15. Петков 81')
Старши треньор: Христо Янев

Ботев: 22. Георгиев, 2. Панов (11. Добрев 46'), 5. Димитров, 18. Терзиев, 25. Кр. Стоянов, 10. Юсеин, 14. Меледже (3. Ташолов 66'), 16. Стенио, 8. Неделев (к), 73. Ив. Стоянов, 37. Пауло (9. Георгиев 75')