Пирин Благоевград спечели трета поредна победа в Първа професионална лига, след като се наложи с 1:0 над Локомотив Пловдив като домакин. Това продължи победната серия на новия старши треньор Милен Радуканов, който спечели девет точки от началото на пролетния дял и изкачи Пирин на седмо място във временното класиране.

Локомотив създаде първото чисто положение в 13-та минута, когато Парвиз Умарбаев засече центриране от дясното крило от непосредствена близост до вратата, но Благой Макенджиев спаси. В последвалата атака пък Орлин Старокин получи топката на границата на наказателното поле и откри резултата с лек, но точен удар.

Дани Кики имаше възможност да изравни резултата от пряксвободен удар, но Макенджиев отново спаси вратата си и първото полувреме завърши резултат 1:0 в полза на домакините.

Иван Цветков пропусна възможност да удвои аванса на Пирин в 62-та минута, но не успя и домакините продължиха да водят с 1:0. Това принуди Макенджиев да спасява отново отбора си в 81-та минута, когато вратарят спаси отрази опасен удар на Дани Кики.

Пирин Благоевград - Локомотив Пловдив 1:0

голмайстор: 1:0 Орлин Старокин 14

Пирин: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Кристиян Кощрна (90-Кирин Грозданов), Станислав Костов (86-Тодор Траянов), Даниел Младенов (21-Иван Цветков) и Аймен Суда.

Локомотив: Ясин Ел-Харуби, Пламен Крумов, Павел Виданов, Димитър Везалов, Роберт Петров (46-Гийерме де Соуса-Шоко), Ванчо Траянов, Стефан Йевтоски, Димо Бакалов (46-Димитър Велковски), Дани Кики, Парвиз Умарбаев и Дино Мартинович.