Берое записа трето поредно равенство от началото на сезона в Първа лига, след като завърши 1:1 у дома с Пирин. Двата гола паднаха до почивката - гостите от Благоевград поведоха с попадение на Димитър Благов в 18-а минута, а седем по-късно Мартин Райнов изравни за Берое. Берое има 3 точки в таблицата след първите три кръга и все още няма победа, докато Пирин е с 4 точки.

Гостите поведоха в резултата в 18-ата минута при първото по-сериозно положение в мача. При бързо изпълнение на фаул пред наказателното поле на съперника Юлиян Попев изведе в дясно в пеналта Станислав Костов, който центрира по тревата в малкото наказателно поле и непокритият Димитър Благов отблизо прати топката в мрежата.

Домакините реагираха бързо и седем минути по-късно изравниха. Борислав Цонев центрира от фаул от ляво и Мартин Райнов с глава от 5-6 метра плъзна топката в далечния ъгъл на Благой Макенджиев за 1:1. Футболистите на Берое продължиха да владеят повече топката и шест минути преди почивката бяха близо до втори гол. Райнов изведе Педро Еуженио сам срещу Макенджиев, на стражът отрази с крак не особено силния удар на португалеца.

Малко по-късно Еужено центрира добре от фаул, но Райнов засече над гредата. През вторта част домакините имаха териториално превъзходство, но не успяха да го материализират. В последните 10-ина минути Пирин игра с човек по-малко след втори жълт картон на Антон Костадинов, но и това не помогна на Берое да стигне до трите точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=0e9d888119" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Берое (Стара Загора) - Пирин (Благоевград) - 1:1

0:1 Димитър Благов - 18
1:1 Мартин Райнов - 25

Берое: Душан Перниш, Милен Желев, Павел Виданов, Георги Динков, Веселин Пенев, Мартин Райнов, Карлос Охене, Драгош Фирцулеску (89-Камен Хаджиев), Борислав Цонев (76-Антон Карачанаков), Педро Еуженио (89-Денислав Станчев), Серджиу Негруц

Пирин: Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Стилиян Николов, Румен Сандев, Юлиян Попев, Костадин Ничев, Тодор Паланков (74-Тодор Траянов) Антон Костадинов, Даниел Младенов (81-Радослав Кирилов), Димитър Благов, Станислав Костов (90+3-Методий Стефанов)