Дунав Русе и Ботев Пловдив врътнаха скучно 0:0 в мач от 13-ия кръг на Първа професионална лига.

Малко преди началото на мача феновете на русенци скандираха името на своя вече екс-треньор Веселин Великов, който бе освободен от клуба.

Срещата започна малко изненадващо с натиск на гостите и още в 43-ата секунда Тодор Неделев бе изведен на добра позиция, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

Четвърт час по-късно Дунав направи много добра атака. Хубчев изведе по фланга Божидар Васев, който центрира отлично към Карагерен, но след неговия удар бранител на противника изчисти кълбото от голлинията.

В 30-ата минута привържениците на русенци издигнаха хореография, на която бе изобразен Веселин Великов. С това действие феновете на Дунав за пореден път показаха голямата си подкрепа към младия специалист.

Божидар Васев стреля от фаул в 36-ата минута, но опитът му мина на сантиметри от целта. До почивката повече ситуации нямаше.

Второто полувреме започна доста мудно и бавно, като чак в 54-ата минута "канарчетата" направиха добра атака, Лазар Марин центрира в наказателното поле, но Фернандо Виана се размина нелепо с топката. В 67-ата минута Фелипе Бризола проби и стреля от далечна дистанция, но ударът не намери целта.

В 75-ата минута Васил Шопов направи груба грешка в центъра на терена, а от нея се възползва Тодор Неделев, който напредна мощно през центъра, след което шутира, но отново не успя да затрудни Станислав Антонов.

Секунди преди края на срещата отново Неделев стреля от фаул, но опитният страж на домакините боксира кълбото.

ДУНАВ - БОТЕВ 0:0

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 10. Васил Шопов, 94. Юлиян Ненов, 14. Божидар Васев, 7. Бирсент Карагерен, 9. Мирослав Будинов

Ст. треньор: Пламен Донев

БОТЕВ: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала, 9. Фернандо Виана
Ст. треньор: Николай Киров