Ливърпул няма право на повече грешки, ако иска да запази надеждите си за титлата живи, каза защитникът на тима Анди Робъртсън след домакинското поражение с 0:1 във Висшата лига от Кристъл Палас в неделя.

Еберечи Езе вкара единствения гол в мача в 14-ата минута, за да остави отбора на Юрген Клоп трети със 71 точки, колкото има и вторият Арсенал, който също допусна изненадващо поражение с 0:2 у дома от Астън Вила.

Манчестър Сити води със 73 точки шест кръга преди края.

"Трябва да сме перфектни оттук нататък със сигурност“, каза Робъртсън пред репортери. „Не можем да губим повече точки и нека видим какво ще направят другите два отбора (Манчестър Сити и Арсенал). Трябва да останем позитивни. Не спираме да се борим.

Трябва да вдигнем всички в съблекалнята, защото има много хора, които са с разклатено самочувствие, независимо дали са пропуснали гол, загубили са топката или каквото и да е. Вдигаме се, отиваме отново в четвъртък и даваме всичко от себе си", каза Робъртсън.

Следващото гостуване на Ливърпул е срещу Аталанта в четвъртък, а през уикенда излиза във Висшата лига срещу Фулъм.