Българският национал Александър Николов отбеляза 25 точки, но Кучине Лубе Чивитанова отстъпи с 1:3 (17:25, 25:16, 18:25, 23:25) като гост на Третино в първия изцяло италианския сблъсък от полуфиналите на Шампионската лига по волейбол за мъже. Реваншът е след една седмица.

Николов отбеляза втората точка за отбора си и скоро след това записа една на блокада, но грешка на негов съотборник на сервис даде преднина на Трентино за 17:14. Домакините продължиха да трупат преднина и в крайна сметка взеха първия гейм с 25:17.

Чивитанова игра далеч по-добре във втория гейм и успя да поведе с 8:4, поддържайки дълго време аванса си. В последствие гостите взеха преднина от шест точки при 20:14, когато се разигра Николов. Той записа три аса в самия край и така Чивитанова се върна в двубоя с 25:16.

Отборът на Николов поведе със 7:5 в третия гейм, но Трентино се върна бързо и взе три точки аванс при 15:12, след което затвори гейма на 18. Четвъртата част бе равна дълго време и стигна до 23:23, но поредни точки на Алесандро Микиелето и Камил Рихлицки спечелиха победата за Трентино.

В другия полуфинал полският Ястржебски надделя с 3:0 (25:13, 25:18, 30:28) срещу турския Зираат.