Българинът Никола Цолов остана далеч от зоната на точките в основната надпревара на Имола във Формула 3. Той завърши на 26-о място.

Пилотът на АРТ стартира от 14-то място, но още в началото загуби няколко позиции, а в четвъртата обиколка напусна трасето и се смъкна на 28-о място. След това Цолов стигна до 23-та позиция, но в последните обиколки загуби скорост и в крайна сметка трябваше да се задоволи с 26-то място. Така той в пето поредно състезание остана без точки във Ф3.

Победата бе за Сами Мегетуниф. Втори и трети на почетната стълбичка се наредиха съответно Оливер Гьоте и Леонардо Форнароли.

Сезонът във Формула 3 продължава следващата седмица в Монако. Първата свободна тренировка е в четвъртък, квалификацията ще бъде ден по-късно, а състезанията в обичайните си прозорци в събота и неделя.