Звездният ветеран на Ботев Пловдив Ивелин Попов беше на седмото небе от щастие след триумфа за Купата на България. На финала "канарчетата" победиха много драматично с 3:2 Лудогорец и за четвърти път в историята си спечелиха турнира.

"Много значим е този успех. На 36 години и половина да спечелиш Купата е изключително нещо. Ако се върнем 9 месеца назад, когато дойдох в Ботев, отборът имаше две точки, събрахме се, направихме екип, публиката повярва в нас и това е невероятно нещо да спечелим Купата. Няма какво да си кривим душата - Лудогорец е най-добрият отбор, по-технични са, по-динамични, нашият шанс беше на контраатака и статични положения. Радвам се, че го оползотворихме. Не забравяй, че съм шампион на Русия. Шампион със Спартак (Москва) след 17 години прекъсване. Но искам едно нещо да кажа, където и да съм бил, винаги съм се класирал за Европа. Винаги, независимо с кой отбор! Винаги!", каза пред Спортал Попето.

Снимка: Lap.bg