Арсенал докопа победа на „Олд Трафорд” и след 1:0 срещу Манчестър Юнайтед остави интригата за титлата във Висшата лига за последния кръг. Лондончани имат точка аванс пред Ман Сити и ще трябва да се надяват на Тотнъм, за да спре Гражданите.

Леандро Тросар вкара решаващия гол в средата на първото полувреме, като Артилеристите определено не впечатлиха и играха твърде консервативно, но все пак стигнаха до победата.

Домакините се бореха, но им липсваше качество в предни позиции и логично загубиха за пореден път през тази разочароваща кампания.

За домакините Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд изобщо не бяха в групата, а Ерик тен Хаг направи 3 промени от катастрофата срещу Кристъл Палас, като Амад Диало, Софиан Амрабат и Скот Мактомини започнаха вместо Кристиан Ериксен, Антъни и Мейсън Маунт не стартираха. При Артилеристите нямаше промени за 4-и пореден мач от първенството.

Букайо Сака отправи първият точен удар в 4-ата минута, но прати топката право в Онана, но веднага след това защитата на гостите сбърка и не успя да изчисти, като Хьойлунд получи шанс да бие от добра позиция, но се подхлъзна и прати топката силно встрани. Малко след това опит на Гарначо бе отклонен в корнер, така че стартът бе позитивен за домакините.

Мачът остана отворен и Габриел прати топката над вратата с глава след корнер. След малко по-спокойни минути Червените дяволи се провалиха и Арсенал поведе. Онана изчисти лошо и топката веднага бе пратена към свободния Хаверц вдясно, като Каземиро покри засадата след неразбирателство с Еванс. Германецът пусна успоредно на голлинията и от вратарското поле Тросар засече в мрежата, давайки аванс на Артилеристите.

Това успокои гостите, които в следващите минути запазиха предимството си като удар на Томиясу бе блокиран, а опит по диагонала на Уайт не бе точен. Последва обаче добър период на домакините, които се задържаха по-сериозно в половината на съперника, но без да стигнат до чисти ситуации и в крайна сметка паузата дойде при аванс за Арсенал. Имаше и едно спорно положение за потенциална дузпа на Амад Диало, но такава по-скоро нямаше.

След паузата Юнайтед продължи да се опитва да изравни, докато гостите сякаш подхождаха твърде аристократично към нещата и не търсеха активно втория гол. В 56-ата минута удар на Райс бе блокиран, а веднага след това Салиба не успя да стреля точно след корнер.

Гарначо стреля неточно от двайсетина метра, а влезлият Антъни не затрудни Рая със слаб опит. Домакините владееха повече топката, а в лагера на гостите притесненията ставаха все повече. Гарначо стреля встрани в 78-ата минута, след което Онана изби удар на Мартинели над вратата. В 89-ата минута Арсенал имаше ситуация, но пропусна, но все пак Арсенал спечели.

Манчестър Юнайтед – Арсенал    0:1

0:1    Тросар 20

Манчестър Юнайтед: Онана, Уан-Бисака (88 Форсън), Каземиро, Еванс (75 Камбуала), Дало, Мейну, Амрабат (88 Ериксен), Мактомини, Диало (70 Антъни), Гарначо, Хьойлунд (88 Уийтли)
Арсенал: Рая, Уайт, Салиба, Габриел, Тамиясу, Партей (93 Кивьор), Йодегор (93 Жоржиньо), Райс, Сака (82 Жезус), Хаверц, Тросар (66 Мартинели)