Ливърпул удари с 1:0 Аталанта в Италия, но отпадна на четвъртфиналите в Лига Европа.

Както е известно, италианците спечелиха с 3:0 първата среща на "Анфийлд" и с общ резултат 3:1 се класират на полуфиналите в турнира.

Единственото попадение в мача заби Мохамед Салах от дузпа в седмата минута.

Така момчетата на Юрген Клоп остават капо и в Европа, след като отпаднаха и за ФА Къп, а в първенството преди дни допуснаха чутовна издънка, което ги отдалечи и от бленуваната титла.

Пет минути след началото на двубоя, Матео Ругери игра с ръка в собственото си наказателно поле, което бе достатъчно на главният съдия Франсоа Летешие да отсъди дузпа за гостите.

Мохамед Салах беше безупречен от бялата точка в седмата минута и вдъхна надежда на "мърсисайдци".

В 39-тата минута египтянинът можеше да удвои резултата, след като излезе един на един с вратаря на "Ла Деа" Хуан Мусо, но разочарова със завършващият удар.

Гол на Теун Копмайнерс, две минути по-късно, бе отменен, тъй като нидерландецът беше в положение на засада.

Във второто полувреме, обратно на очакванато, Аталанта игра по-атакуващо, пресирайки отбора на Юрген Клоп дълбоко в тяхната половина. По нищо не личеше, че "бергамаските" имаха предимството в резултата.

"Ла Деа" ще се изправи срещу победителя от двубоя между Бенфика и Марсилия в полуфиналите на Лига Европа.

Това бе последният мач на Ливърпул в европейските турнири, начело с Юрген Клоп. "Мърсисайдци" трябва да пренасочат вниманието си към битката с Манчестър Сити и Арсенал във Висшата лига. Те са трети с актив от 71 точки, на две от "гражданите", които заемат първото място. Следващият им двубой е гостуване на Фулъм.

Аталанта - Ливърпул 0:1 (Общ резултат 3:1)

Голмайстор: Мохамед Салах (7'-дузпа)

Аталанта: 1. Хуан Мусо – 19. Берат Джимсити, 4. Исак Хиен, 23. Сеад Колашинац – 77. Давиде Дзапакоста, 15. Мартен Де Роон, 13. Едерсон (75' - 8. Марио Пашалич), 22. Матео Руджери – 7. Теун Коопайнерс – 59. Алексей Миранчук (80' - 11. Адемола Луукман), 90. Джанлука Скамака (75' - 17. Шарл де Кетеларе)

Ливърпул: 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд (72' - 2. Джо Гомес), 5. Ибрахима Конате, 4. Върджил Ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън (80' - 76. Джейдън Данс) – 10. Алексис Мак Алистър, 8. Доминик Собослай (67' - 19. Харви Елиът), 17. Къртис Джоунс – 11. Мохамед Салах (68' - 9. Дарвин Нуньес), 18. Коди Гакпо, 7. Луис Диас (66' - 20. Диого Жота)