Лион надви Страсбург с 2:1 у дома в мач от последния 34-и кръг на френската Лига 1.В герой за „хлапетата“ се превърна Александър Лаказет. Бившият нападател на Арсенал първо откри резултата в 39-та минута.

В 63-та Хабиб Диара възстанови паритета, а в 77-та минута домакините оцеляха след пропуск на Емануел Емега от бялата точка. Стигна се до шестата минута на продължението, когато Лаказет не сбърка от 11-те метра, за да донесе победата на Лион.

В това време, Ланс се нуждаеше от това да повтори резултата на Лион, за да завърши на шестото място в крайното класиране. Ланс обаче пропиля аванс от два чисти гола в домакинството на Монпелие и приключи при 2:2, което остави тима на две точки зад Лион, който ще играе в Лигата на конференциите, след като по-рано през кампанията беше застрашен от изпадане.

Пари Сен Жермен, Монако, Брест и Лил отиват в Шампионската лига, а Ница ще играе в Лига Европа.

Двата отбора, които се простиха с елитния си статут, са Клермон и Лориен, а Мец ще играе бараж с третия от второто ниво на френския футбол.