Джейлън Брънсън избухна с рекордните в историята на Ню Йорк 47 точки в плейофите, за да доближи Никс на победа от триумф срещу Филаделфия.

Отборът от Голямата ябълка спечели като гост с 97:92, като при 3-1 успеха Ню Йорк ще бъде домакин в следващия мач.

Брънсън реализира 18 от 34 стрелби от игра, като добави и 10 асистенции. О Джи Ануноби помогна с 16 точки и 14 борби, а Джош Харт добави 4 точки, 17 овладени топки и 5 асистенции.

Джоел Ембийд реализира 27 точки за Сиксърс, но не бе ефективен като цяло. Домакините водеха с 27:17 след първия период, но бяха настигнати още във 2-ия период. В последната четвърт защитата на Никс затвори мача, като Брънсън реализира за 95:89 55 секунди до сирената, с което реши всичко.

В същото време ЛА Клипърс изравни срещу Далас след 116:111 като гост в драматичен мач и отново има домакинско предимство, като ще е домакин в мач №5.

Калифорнийци обаче бяха на път да се провалят тотално, след като изпуснаха аванс от 31 точки. Те водеха с 55:24 в средата на втората четвърт, но малко повече от 2 минути преди края Маверикс поведоха след кош на Кайри Ървинг, завършил с 40 точки, за 105:104.

Пол Джордж обаче вкара в ответната атака труден шут от ъгъла за 3 точки, а след това Джеймс Хардън затвори мача с важни изпълнения. Двамата приключиха с по 33 точки за победителите, които обаче вероятно ще бъдат до края на плейофите без Кауай Ленърд, заради възпалението в коляното му.