Късна тройка помогна на Индиана да остане в серията срещу Ню Йорк Никс. Пейсърс измъкнаха 111:106 и намалиха пасива си на 1-2 победи, преди втория си мач у дома.

Авторът на ключовия изстрел бе доста неочакван. Джейлън Брънсън бе изравнил за гостите за 106:106 в последната минута, а атаката на Индиана определено не вървеше по план и времето за нея изтичаше.

Тайрис Халибъртън бе дублиран и бе принуден да подаде към Андрю Нембхард, който виждайки изтичащите секунди, реализира страхотен шут от около 10 метра 16 секунди преди края, което се оказа и решаващо. След това Брънсън пропусна, опитвайки се да спечели нарушение в ситуацията и домакините оцеляха.

Нембхард завърши само с 5 точки, но това бе най-големият изстрел в кариерата му. Халибъртън все пак вкара 35 точки, Паскал Сиакам добави 26, а Майлс Търнър още 21. ДиВинченцо водеше Никс с 35, но гостите загубиха аванс от 98:89 в последната четвърт.