След много силно представяне Индиана срази Ню Йорк със 130:109 като гост в решаващия мач №7 от полуфиналите на Изток в НБА, за да спечели серията с 4-3. Пейсърс стигнаха до финал на конференцията за първи път от 2014, където ще срещнат Бостън Селтикс.

Победителите изиграха много силен мач и Никс просто не можа да отговори, а за да бъде трагедията пълна за домакините, лидерът им Джейлън Брънсън също се контузи и не доигра мача.

Началото бе повече от впечатляващо за гостите, които реализираха 10 от първите си 11 стрелби и се откъснаха с 39:27 след първата част.

Това даде самочувствие на Пейсърс, които във втората част продължиха да се откъсват и предимството им мина 20 точки при 52:30. Те все още водеха с 68:47 по-малко от 2 минути преди края на полувремето, когато домакините направиха серия от 8:2 и паузата дойде при 70:55 за Индиана.

Гостите стреляха 76,3% от игра през първото полувреме, като бяха 8 от 12 отдалеч. На всичко отгоре за Ню Йорк и Джейлън Брънсън не бе ефективен, като бе 4 от 13 до почивката, но пък Алек Бъркс се включи от пейката с 14 точки за полувремето, така ча Никс все още имаха надежди за обрат.

В третия период домакините се вдигнаха на щурм и стопиха пасива си до 6 при 67:73. Последва обаче серия от 11:3, която върна предимството на Индиана до 84:70 и оттам нататък нямаше връщане за Никс, като върхът бе и контузията на Джейлън Брънсън, който се оказа с фрактура на лявата ръка и излезе преди края на третата част, за да не се върне, след което мачът се доиграваше, като предимството на Пейсърс мина 20 точки.

Победителите завършиха с 67% успеваемост от игра, като бяха 13 от 24 от тройката. Тайрис Халибъртън реализира 26 точки, а Паскал Сиакам и Андрю Нембхард добавиха по 20. Донте ДиВинченцо водеше Никс с 39.