ЦСКА 1948 не успя да сломи Арда Кърджали в първата им среща от плейофите във втората четворка. Двата тима извъртяха 1:1 на стадиона в Бистрица, а гостите завършиха мача с човек по-малко заради директен червен картон на рожденика Борислав Цонев в 64-ата минута.

Така битката  за 7-ото място, което осигурява бараж за последната квота за участие в Лига на конференциите, се ожесточи. Тимът на Николай Киров – Белия поведе в резултата в 27-ата минута чрез Чинонсо Офор. Хората на Валентин Илиев изравниха чрез Педриньо в 57-ата минута.

По този начин ЦСКА 1948 засега временно излезе на заветното 7-мо място с актив от 44 точки, колкото има и Ботев Пловдив. Арда е 9-ти с 40 пункта и също запазва шансовете си в битката за участие на баража за Европа.

Преди първия съдийски сигнал капитанът на домакините Радослав Кирилов бе награден от Спас Джевизов за това, че в предишния кръг срещу Локомотив Пловдив изигра мач номер 200 в елита.

В началото на срещата ЦСКА 1948 създаде по-интересните положения, но Петриньо и Талис не успяха да преодолеят Анатолий Господинов.  Арда отговори в 20-ата минута, след като Борислав Цонев опита изстрел от разстояние, но Петър Маринов направи атрактивно спасяване.

Гостите от Кърджали стигнаха до откриване на резултата в 27-ата минута. Принц Окезие Ебенезер центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Чинонсо Офор с глава отблизо прати топката неспасяемо в мрежата на Маринов.

Пет минути преди края на първата част Арда пропусна да удвои своя аванс. Цонев центрира от свободен удар в наказателното поле, но Офор стреля неточно.

Само три минути след почивката ЦСКА 1948 можеше да изравни резултата, но се стигна до сериозен пропуск. Бирсент Карагарен прати топката в десния стълб, а тя попадна във влезлия на почивката Евгений Сердюк, който на празна врата стреля в аут.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 изравни, след като Педриньо шутира директно от пряк свободен удар на около 25 метра, а вратарят на Арда Господинов не бе убедителен и кълбото спря в мрежата.

В 64-ата минута Борислав Цонев от гостите, който днес празнува своя 29-ти рожден ден беше изгонен с директен червен картон. Главният съдия Кристиян Колев прегледа нарушението със системата ВАР и се видя как Цонев стъпва много лошо върху глезена на Талис.

До края на мача не падна нов гол и двата тима поделиха точките.

ЦСКА 1948 – Арда Кърджали 1:1

Голмайстори: 0:1 Чинонсо Офор 27, 1:1 Педриньо 57

Червен картон: Борислав Цонев (Арда) - 64

Жълти картони: Милен Стоев, Иван Коконов (Арда)