Тотнъм влезе в топ 4 на Висшата лига, след като победи Нотингам с 3:1, а двама бранители вкараха ключовите голове. Шпорите имат 60 точки, колкото и Астън Вила, но освен по-добра голова разлика, имат и мач по-малко, което ги поставя в отлична позиция.

Лондончани играха слабо до почивката и въпреки че поведоха след автогол на Муриьо, който отклони подаване на Тимо Вернер в собствената си врата, Форест ги притисна сериозно. Крис Ууд изравни с диагонален удар, а няколко минути след това нападателят удари и гредата от около 2 метра.

След паузата обаче домакините се подобриха и стигнаха до победата след попадения на защитници.  Мики ван де Вен реализира в 52-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле, а само 6 минути след това десният бек Педро Поро отбеляза със силен изстрел, включвайки се при една атака, за да успокои отбора си, който след това запази контрола. Загубата остави Нотингам извън зоната на изпадащите само по голова разлика.

„Не ме интересува битката за четворката. За мен е важно да виждам, че отборът прогресира и сме поставили основите за нещо голямо. През първото полувреме загубихме посоката, особено след като получихме гол, но след това се подобрихме и доминирахме” отчете босът на Тотнъм Ангелос Постекоглу.