Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер заяви, че не се вълнува особено от отпадането на Тотнъм от Лига Европа.

Снощи "Шпорите" отпаднаха от турнира след като бяха отстранени от Базел след изпълнение на дузпи. Запитан дали това може да бъде добра новина за Арсенал, той отговори:

"Не ме интересува. Загрижен съм само за това, което ние трябва да направим. Фокусираме се само върху себе си".

Арсенал има мач по-малко от Тотнъм, но този уикенд "Шпорите" няма да играят, тъй като мачът им с Челси е отложен. Така ако Арсенал победи в домакинския си мач срещу Норич, ще изпревари градския съперник с точка повече.

"Норич се бори, за да не изпадне. Те ще бъдат напълно отдадени в мача. Затова трябва да подходим към мача с правилната концентрация, защото те ще се защитават добре".

Венгер коментира също и трансферните спекулации, както и бъдещето на Андрей Аршавин, чийто договор изтича в края на сезона.

"Той е без контракт и не мисля, че ще остане тук. Но нещата, които върши ежедневно са фантастични и хората не виждат това".

"По отношение на новите трансфери - независимо на кое място завършим в класирането, ще се подсилим на правилните позиции. В трансферните спекулации обаче няма нищо вярно".

Накрая Венгер коментира и въвеждането на технологията Ястребово Око от следващия сезон, която ще сигнализира дали топката е преминала голлинията. Тя бе одобрена вчера от Висшата Лига.

"Това е добра новина и се надявам да дойдат и още добри новини по отношение на технологиите. Искаме правилните решения. Футболът не може да приеме грешните решения, когато технологията е налична. Това не е приемливо. Трябва да се борим".

"Съдийството в Шампионската Лига този сезон бе лошо. Не знам защо. Ако анализирате отборите, които са на полуфиналите, имаше много грешни решения".