Левски може да осъществи мечтан трансфер без да се налага да води тежки преговори.

Става въпрос за халфа на Славия Исак Соле. По-рано Gol.bg пръв написа, че Левски ще направи трети опит да вземе 24-годишния халф.

Трябва ли Наско Сираков да даде Левски на Драган Шолак?

Категорично да!
Категорично не!
Само ако Шолак спази всички изисквания и депозира пари за нов стадион и издръжка на клуба – да!
Общо 2694 гласа

И този път шансовете изглеждат най-големи. Причината за това е, че Соле има договор с най-стария столичен клуб до края на сезона.

Тоест, ще може да го вземе през зимата за не толкова голяма трансферна сума. Наред с това играчът притежава френски паспорт и няма да заема място на играч извън Европейския съюз.

Иначе интересът на Левски е продиктуван от спортно-техническия щаб. Полузащитникът е направил силно впечатление на треньора Хулио Веласкес и ръководството на клуба с изявите си в дербито между двата тима. "Сините" загубиха с 0:2 гостуването в "Овча купел", а сред най-добрите на терена бе 24-годишният халф на белите. Именно той откри резултата на "Александър Шаламанов", след като се възползва от пас на колегата си в полузащитата Мохамед Досо.

В понеделник Соле наказа и Лудогорец, като с това помогна и на Левски. Той откри резултата и в Разград, а белите си тръгнаха с 1:1.

През този сезон националът на ЦАР се завърна в Славия. Той не бе откупен от турския Гьозтепе, където треньор е Станимир Стоилов. Причината е, че лекуваше тежка травма, попречила му да играе през пролетния полусезон. Соле продължи лечението си в Славия. И се завърна на терена в заключителните двубои от есенния полусезон. Той има на сметката си 6 двубоя в Първа лига, като в 4 започна като титуляр. Полузащитникът отбеляза и 3 гола. Освен срещу Левски и Лудогорец, той се разписа и при успеха с 1:0 като гост на Ботев Враца.

Снимка: Lap.bg