Бившият футболист на Арсенал Робер Пирес призова Арсен Венгер да купи Сами Кедира през януарския трансферен прозорец, ако иска отборът му да има шансове за титлата през този сезон. 

През лятото лондончани бяха свързвани с полузащитника на Реал, който в крайна сметка остана на „Бернабеу”, но в момента е контузен. Той обаче не поднови договора си, който изтича след края на кампанията и е много вероятно да бъде продаден през зимата и то срещу доста ниска сума. 

„Венгер има нужда от солиден човек в центъра на терена. Такъв какъвто бе Патрик Виейра – висок и силен, защото това е ключова позиция за баланса между защитата и нападението” заяви Пирес пред „Дейли Телеграф”. 

„В този отбор на Арсенал има качество, но му трябва още нещо. Може би някой като Яя Туре, който ми напомня за Виейра. Кедира обаче също е добър вариант. Той играе силно за Германия и може да бъде взет още през януари. Съветът ми е ако може да бъде купен веднага, би могъл да се превърне в новия Виейра, тъй като ще донесе повече агресия в центъра” добави той. 

В момента Арсенал е на 8-о място в класирането, като вече изостава на 9 точки от лидера Челси, а освен това ще трябва да се оправя без ключови играчи като Месут Йозил и Оливие Жиру до Нова Година.