Виляреал продължи отличното си представяне в Примера, като направи 1:1 с Атлетико Мадрид у дома в мач от 13-ия кръг.

Гостите поведоха още в началото, но не успяха да задържат аванса си и загубиха 2 ценни точки. За тях това е първо равенство, като имат 34 точки в актива си и авансът им пред Реал бе навален на 3. Жълтата подводница пък е на 4-а позиция с 24.

Всичко започна добре за Атлетико, защото още в 3-ата минута столичани поведоха. Хуанфран центрира в наказателното поле, където в опита си да избие Марио я отклони в собствената си врата и си отбеляза автогол.

След това двубоят се развиваше равностойно с атаки и към двете врати. Домакините потърсиха изравняването, а гостите дебнеха добър момент да нанесат нов удар. И двамата вратари имаха доста работа.

Малко след почивката Айделвайрелд не успя да изчисти и топката се оказа в Уче, който стреля слабо, но много близо до гредата.

Дюшекчиите опитаха да затворят мача и се надяваха да стигнат до триумфа, но в 79-ата минута бяха наказани. Пербет проби отлично в наказателното поле, стигна до аутлинията и върна назад, където Уче засече и отбеляза за 1:1.