Ботев Пловдив разгроми с 3:0 Черноморец Поморие във втората си контрола по време на зимната си подготовка. Проверката се игра на изкуствения терен в Поморие.

През първото полувреме пловдивчани създадоха няколко доста добри атаки пред вратата на домакините, но така и не успяха да вкарат.

Ботев все пак успя да опъне мрежата на Черноморец, но попадението на Йордан Христов бе отменено поради нарушение.

След почивката пловдивчани продължиха да доминират. Ботев отново бе по-активният тим, владееше топката и заслужено достигнаха до успеха.

В 60-ата минута Петър Атанасов с мощен удар от наказателното поле на домакините разстреля стража на Поморие за 1:0.

В 85-ата минута Ангел Рахов намери в пеналта на Поморие Деян Христов, който финтира защитник на поморийските "акули" и технично вкара за 2:0.

Минута по-късно Христов вкара втория си гол в мача. Нападателят засече с глава центриране на Ивайло Димитров-Шведа в наказателното поле и оформи крайното 3:0.

Следващата проверка на "канарчетата" е петък от 14,30 часа срещу Черноморец Бургас.