Барселона спечели лесна и убедителна победа с 4:1 като гост на Бетис в мач от 13-я кръг на испанската Примера Дивисион, игран на стадион "Бенито Виямарин".

Каталунците постигнаха успеха без звездата си Лео Меси, който се контузи в средата на първото полувреме и бе заменен принудително. Именно след неговото напускане обаче Барса вдигна оборотите и вкара два бързи гола за две минути чрез Неймар и Педро.

След почивката Барса свали оборотите, но по инерция вкара още два гола чрез Сеск Фабрегас. Домакините от своя страна не играха лошо, но пропуснаха своите шансове при резултат 0:0, а през второто полувреме удариха и гредата.

Все пак в допълнителното време Бетис вкара почетен гол от дузпа чрез Хорхе Молина.

Благодарение на победата Барселона дръпна с 3 точки пред Атлетико Мадрид на върха на класирането и с 6 пред вечния съперник Реал Мадрид. Бетис пък остава на последно място със само 9 точки.


Мачът започна при ниски обороти, като дори домакините първи стигнаха до удар към вратата. След центриране от корнер Хави Торес засече с глава, но неточно.

След контраатака на Барса Педро центрира към непокрития пред наказателното поле Неймар, но той се забави малко с овладяване на топката и след това макар да финтира защитник, центрира безадресно успоредно пред вратата.

Бетис играеше много вдъхновено и след четвърт час игра на два пъти бе много близо до гола. Първо Молина стигна до аутлинията в наказателното поле и там финтира Марк Бартра, с което си отвори и по-удобен ъгъл за удар и остана очи в очи с Валдес, но вратарят спаси. Минута по-късно домакините не спряха играта, въпреки че Лео Меси лежеше на терена. При продължение на акцията Вадийо бе намерен в наказателното поле и след като си поведе лошо топката бе принуден да центрира към обратната греда. Там обаче Хуан Карлос засече с глава от непосредствена близост, но Валдес отново направи невероятно спасяване.

Впоследствие се оказа, че Меси е получил контузия и бе заменен принудително от Андрес Иниеста.

В 25-та минута Неймар направи невероятен пропуск. Дани Алвеш проби до аутлинията и центрира точно на главата на непокрития си сънародник в наказателното поле. Дистанцията до вратата бе само 5 метра, но Неймар засече изключително леко и вратарят спаси.

Бетис обаче продължи да е по-активния отбор и Вадийо получи извеждащо подаване, но в последния миг Марк Бартра се намеси и изби в корнер. След това пък Молина стреля неточно с глава. Това бе и 6-ти удар към вратата за севилци, срещу само един за Барса до този момент.

Без да се напъва обаче Барса откри резултата. Първо Педро пропусна чисто положение, след като бе изведен зад защитата, но опитът му да копне топката над вратаря практически я подари в ръцете на Гийермо Сара.

Още в следващата атака обаче Алекс Сонг изведе в коридор Сеск Фабрегас зад защитата, той без да се лакоми поднесе встрани за Неймар и бразилецът засече на празна мрежа.

След още една минута каталунците вкараха втори гол. Педро започна контраатака и ритна напред към намиращия се в засада Неймар. Бразилецът обаче не игра с топката, а Педро на скорост подмина защитниците и навлезе в наказателното поле, където с техничен диагонален удар преодоля вратаря.

В последната минута на полувремето Барса можеше да вкара и трети гол. Той бе изведен зад защитата и бе на абсолютно същата позиция, на която бе Педро преди това. Неймар обаче реши да не стреля, а да поднесе встрани към Педро, но подаването дойде малко неудобно за него и той засече неточно в аут.

Второто полувреме започна с активна игра на Бетис и много опасен удар на Верду създаде зрителна измама, че топката е попаднала в мрежата на Валдес.  След това пък Иниеста загуби топката пред наказателното поле и Вадийо бе изведен в наказателното поле, но Бартра се хвърли точно когато той нанасяше удар.

В 50-та минута и гредата помогна на Валдес, след като Ноно нанесе страховит удар от над 25 метра, топката мина през купа от играчи и изненада Валдес, но уцели страничния стълб.

Барса играеше на доста ниски обороти след почивката, но в 60-та минута имаше уникално положение за гол. Неймар получи пас на ръба на засадата и навлезе в наказателното поле. Там финтира застигнал го защитник и остана сам срещу вратаря. Тойобаче от два метра стреля в нето, а след това при добавката отново уцели тялото на вратаря от упор.

В 63-та минута обаче каталунците стигнаха до трети гол и окончателно отказаха съперника. Иниеста даде копващ пас зад защитата на домакините и няколко играча на Барса избегнаха засадата. Монтоя овладя в наказателното поле, поднесе встрани за Фабрегас и той засече на празна мрежа.

При това положение темпото на игра съвсем спадна, но това не попречи на Барса да вкара четвърти гол. В 79-та минута каталунците организираха хубава атака на едно докосване, Алвеш центрира от дясното крило и Фабрегас засече между двама защитници с глава, забивайки топката в страничната греда и в мрежата.

В последните пет минути домакините на два пъти имаха добри атаки чрез резервата Чули. Той първо финтира Пуйол, но след това стреля в тялото на Валдес, а след това излезе зад защитата и след като Валдес го пресече трябваше да се отклони до тъча, откъдето пробва неуспешно да намери опразнената врата.

В 91-та минута активната игра на Бетис доведе до дузпа. Вадийо навлезе в наказателното поле и там бе дръпнат за рамото от Дани Алвеш. Съдията показа бялата точка и Хорхе Молина не сбърка.

Бетис - Барселона 1:4

0:1 Неймар 35
0:2 Педро 37
0:3 Фабрегас 63
0:4 Фабрегас 79
1:4 Хорхе Молина 92

Бетис: Сара, Щайнхофер, Каро, Жорди, Начо, Хави Торес, Ноно (74 Матия), Верду (61 Чули), Вадийо, Хуан Карлос (67 Дидак Вила), Молина

Барселона: Валдес, Монтоя, Бартра, Пуйол, Алвеш, Сонг, Шави, Фабрегас (80 Сержи Роберто), Педро, Неймар (74 Тейо), Меси (22 Иниеста)