Барселона - Манчестър Сити, мач-реванш от осминафиналите на Шампионската Лига. Стадион "Ноу Камп", начало 21.45 часа.
Групата на Барселона:
Вратари: Валдес, Пинто, Ойер
Защитници: Пуйол, Бартра, Пике, Масчерано, Алвеш, Адриано, Алба, Монтоя
Полузащитници: Бускетс, Иниеста, Сонг, Фабрегас, Шави, Афелай, Сержи Роберто
Нападатели: Меси, Неймар, Педро, Алексис, Тейо
Контузени: Куенка, Дос Сантос
Групата на Манчестър Сити:
Вратари: Харт, Пантилимон
Защитници: Сабалета, Ричардс, Компани, Лескът, Боята, Коларов, Клиши
Полузащитници: Силва, Насри, Навас, Милнър, Туре, Фернандиньо, Гарсия
Нападатели: Агуеро, Негредо, Джеко
Контузени: Йоветич, Настасич
Наказан: Демикелис
ПРОГНОЗА: Барселона посреща Манчестър Сити в дербито на наранените гиганти. И двата тима се намират в доста деликатен момент и мачът може да се окаже решаващ за това как ще се развие остатъкът от сезона за тях.
През уикенда каталунците допуснаха много изненадваща загуба с 0:1 като гост на Валядолид и вече изостават на 4 точки от лидера в Примера Дивисион Реал Мадрид. Това бе трета загуба за Барса в последните 6 мача в първенството. Още по-притеснителен бе фактът, че играта на каталунците бе под всякаква критика и затова след мача се заговори за криза в тима.
Не по-добро е положението в Манчестър Сити. През уикенда "Гражданите" допуснаха срамно поражение с 1:2 като домакин от състезаващия се в Чемпиъншип Уигън за купата на Англия. Така неуспех в днешния мач ще означава отпадане от два турнира в рамките на само три дни. Това със сигурност ще бъде сериозен провал за Мануел Пелегрини, който в един момент от сезона говореше за спечелване на четири трофея.
Все пак напрежението ще е по-голямо за Барселона, тъй като след победата с 2:0 в първия мач каталунците са фаворити за продължаване напред. Шансовете им са още по-големи и заради добрата форма, която те имат като домакини.
С изключение на издънката с Валенсия, Барса има само победи на "Ноу Камп" през този сезон. В Шампионската Лига пък Блаугранас има само една загуба в последните 18 мача - тази срещу Байерн Мюнхен през миналия сезон.
От друга страна обаче Манчестър Сити може да бъде окуражен от добрата си форма като гост през този сезон в турнира. През есента "гражданите" спечелиха и трите си гостувания, включително и победата с 3:2 над Байерн Мюнхен на "Алианц Арена".
И двата тима разполагат с всичките си основни играчи, като за Барса липсват само Джонатан дос Сантос и Исак Куенка, докато за Сити контузени са Матиа Настасич и Стеван Йоветич. Мартин Демикелис е наказан, но според всеобщото мнение това е по-добре за Сити.
Така предвид всички тези фактори Барселона е фаворит за спечелване на мача, макар гостите да имат известни шансове заради индивидуалната класа на играчите си.
Резултат: 2:1








Тейлър Суифт и Травис Келси се ожениха полутайно, предстои парти с над 1000 гости
ГДБОП нахлу в централата на ВиК-Бургас
Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Кой ходи в Гърция: У нас хапваш за 75 евро, там - за 104 евро
Как работят термопомпите въздух-вода и защо заменят отоплението с камини на дърва, пелетни камини и газови котли
Атанасова твърди: Не съм пътувала с частен полет до Дубай с Пеевски
Накъде можеше да се обърне Русия на изборите на 3 юли 1996 г.?
Rolls-Royce направи яхта на колела
В Русия се редят на опашка за „пиратски“ BMW-та
Първа фатална катастрофа с камион на Tesla
Маслото мирише на изгорели газове – трябва ли да се притеснявате?
Делян Алишахи се завръща в клетката на 8 юли в Лас Вегас
Тежката артилерия на ринга на SENSHI 32 - Франческо Джая срещу Нейтън Кук
Джо Джойс е фаворит да замени контузения Тони Йока срещу Мурат Гасиев
Теофимо Лопес критикува корнера си след загубата от Шакур Стивънсън
Грижа за косата през лятото
Горим ли повече калории през лятото?
Интимна грижа през лятото
Псевдотромбоцитопения – защо кръвната картина показва нисък брой тромбоцити
Коментари
Напиши коментар23:43 | 12 мар 2014 г.
23:39 | 12 мар 2014 г.
23:36 | 12 мар 2014 г.
23:35 | 12 мар 2014 г.
23:24 | 12 мар 2014 г.
23:22 | 12 мар 2014 г.
23:20 | 12 мар 2014 г.
23:10 | 12 мар 2014 г.
23:05 | 12 мар 2014 г.
22:54 | 12 мар 2014 г.
Напиши коментар