Световният шампион по бокс за професионалисти в тежка категория на четири федерации, украинецът Владимир Кличко подкрепи Дани Алвеш, по когото запалянковци на Виляреал хвърлиха банан по време на мача от 35-тия кръг на испанското футболно първенство.

Владимир Кличко сложи в своята официална страница във Фейсбук снимка, на която той държи разкъсан банан с надпис "Кажи не на расизма!".

"Испания е доста изостанала в развитието на борбата срещу расистките прояви", категоричен пък е десният бек на Барселона.

Бразилският национал не прие тежко инцидента, като дори изяде хвърления по него плод. Той обаче не скри огорчението си от отношението на испанците към чужденците.

"Ако зависеше от мен, щях да публикувам снимка на този фен в интернет, за може той да бъде засрамен пред целия свят. Има сериозни прояви на расизъм срещу чуждестранните футболисти, играещи в испанското първенство".

"Страната се води за такава от първия свят, но в много неща тя е доста изостанала. ФИФА също трябва да се концентрира върху тези важни неща, а не върху школата ни", каза Алвеш за радио "Глобо", цитирано от БТА.

"Изненадах се от голямата подкрепа, която получих. Изядох банана, без да мисля много. Светът се развива, а ние трябва да се развиваме с него".