Барселона продължава с отличното си представяне и този път взе скалпа на Атлетико Мадрид след 2:1 в голямото дерби от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион.

След тази среща каталунците излязоха еднолично лидери в класирането с актив от 51 точки и три повече от мадридчани.

Коке откри изненадващо за "Дюшекчиите" още в 10-ата минута, но Меси изравни в 30-ата.

Обратът стана факт в 38-ата минута след попадение на Суарес, а минута преди почивката Филипе Луиш получи директен червен картон заради много грубо влизане срещу Меси.

В 65-ата минута гостите останаха с 9 души, след като Годин извърши нарушение срещу Суарес и получи втори жълт и червен картон.

Гостите стартираха по-активно срещата, което бе малко изненадващо, докато футболистите на Луис Енрике трудно минаваха центъра през първите минути.

Още във 2-ата минута Саул отправи страхотна тупалка от 15-16 метра, но Браво се намеси великолепно и успя да избие топката в корнер.

В 10-ата минута гостите стигнаха до попадение с което откриха резултата. Саул центрира прекрасно в наказателното поле, а Гризман така и не успя да играе с топката, но Коке бе на правилната позиция и 12-13 метра успя да наниже топката във вратата на домакините.

Седем минути след това Алвеш бе блокиран при опита си да нанесе силна тупалка от въздуха, а няколко минути след това пък Аугусто Фернандес от Атлетико пробва далечен удар. Топката обаче мина близо покрай вратата.

Все пак обаче в 30-ата минута резултатът бе изравнен, след като минута преди това Суарес не успя да вкара от чиста позиция. Меси бе намерен от Алба непокрит в наказателното поле и насочи топката в близкия ъгъл за 1:1.

Обратът стана факт само осем минути по-късно, след като Суарес от малък ъгъл в наказателното поле промуши топката покрай краката на Облак за 31-ия си гол през този сезон.

Минута преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Филипе Луиш фаулира грубо Меси, след като го удари с бутоните в коляното. Той бе директно изгонен от съдията.

След почивката гостите започнаха по-активно и десет минути след подновяването на играта Гризман бе на косъм да вкара изравнителен гол, но някак си топката срещна крака на Браво след удара му от близо.

В 65-ата минута гостите останаха с 9 души, след като и Диего Годин бе изгонен след червен картон. Той получи втори жълт за нарушение срещу Суарес.

До края срещата просто се доиграваше и нямаше кой знае колко опасни положения.

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИКО МАДРИД 2:1