Испанският шампион Барселона победи английския първенец Лестър с 4:2 в зрелищен мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра на стадион "Френдс Арена" в Солна (Стокхолм).

Момчетата на Луис Енрике изиграха много силно първо полувреме, в края на което се оттеглиха на почивка с три гола преднина. Мунир се разписа на два пъти, Луис Суарес постигна гол и асистенция, а Лео Меси взе участие и при трите попадения.

Лестър извърши много смени на почивката и излезе преобразен, макар и без звездите си Марез и Варди. Над всички беше Ахмед Муса, който намали веднага след паузата с индивидуална акция, а в средата на втората част добави още едно попадение.

Шест минути преди края на редовното време младият Рафа Мухика подпечата победата на "блаугранас" с точен удар в пеналта.

Още в третата минута новият вратар на Лестър Рон-Роберт Цилер трябваше да спасява на два пъти срещу Суарес. Той първо отрази тупалката от ждроб на Денис, а след това попречи на Луис да превземе вратата му отблизо, скъсявайки ъгъла.

При първата си опасна контраатака обаче "лисиците" можеха да поведат. Грей излезе на отлична позиция отляво, но шутира над вратата на противника.

Каталунците отново се втурнаха в предни позиции, но Мунир би високо по диагонала, а след това включилия се напред Марлон стреля точно, но много слабо в долния ляв ъгъл и Цилер внесе спокойствие.

В 26-ата минута Лео Меси "разсече" защитата на Лестър с прекрасен диагонален пас към Мунир. Топката премина покрай няколко играчи на английския клуб и останалият сам срещу вратаря нападател вкара в долния десен ъгъл.

Барселона удвои преднината си осем минути по-късно, когато след пас на Меси Луис Суарес премина покрай Хут и Чилуел, и след щастлив рикошет получи възможност да стреля. Уругваецът се оказа най-находчив и успя да прати кълбото в мрежата.

Последва истински снаряд на Лео Меси, но покрай вратата на противника. По-късно голмайсторът на Лестър от миналия сезон Джейми Варди показа, че е на терена, но неговият удар с глава се оказа неточен. Анди Кинг също отправи удар с глава, но в ръцете на Масип.

В последната минута на първото полувреме двамата голмайстори в мача Суарес и Мунир бяха в основата на третия гол за Барса. Меси разтегли вдясно за уругваеца, който намери Мунир с прекрасно подаване и младокът си спря прекрасно, след което вкара втория си гол в мача.

Лестър успя да стигне до почетен гол веднага след подновяването на играта, когато дошлият от ЦСКА Москва нападател Ахмед Муса осъществи невероятен индивидуален пробив и вкара в долния ляв ъгъл.

Отпускането в състава на Барса продължаваше и едва след изтичането на един час игра Лео Меси стреля от пряк свободен удар, но над напречната греда. Секунди след това аржентинецът бе заменен.

В средата на второто полувреме пресата на Лестър даде резултат. Камара загуби топката срещу Шлуп, топката стигна до Муса и той вкара втория си гол в мача с мощен изстрел в горния десен ъгъл.

Двайсетина минути преди края на редовното време Серхио Бускетс отправи плътен шут по земя, който накара Цилер да избива с една ръка в корнер. После Луис Суарес засече от малък ъгъл след центриране на Денис Суарес, но прати топката във външната част на мрежата.

В 84-ата минута Барселона все пак вкара още един гол и охлади мерака на "лисиците" за сензация. Рафаел Мухика се оказа на правилното място в наказателното поле и реализира с левия крак.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9ED3Auf1EVM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

До края не се случи нищо интересно и Барса събра 6 точки след първите си два мача в турнира.

Барселона - Лестър 4:2

1:0 Мунир - 26'
2:0 Луис Суарес - 34'
3:0 Мунир - 45'
3:1 Ахмед Муса - 47'
3:2 Ахмед Муса - 66'
4:2 Рафаел Мухика  - 84'

Барселона: Масип (Борхес - 78'), Марлон (Бускетс - 46'), Матийо (Мартинес - 78'), Видал (Масчерано - 46'), Камара (Хосе Суарес - 78'), Арда (Сампер - 62'), Роберто, Денис Суарес (Мухика - 78'), Меси (Аленя - 62'), Мунир (Карбонел - 78'), Луис Суарес (Алфаро - 78')

Лестър: Цилер, Морган (Василевски - 46'), Хут (Родригес - 46'), Чилуел (Фухс - 46'), Симпсън (Аматей - 62'), Олбрайтън (Капустка - 62'), Кинг (Менди - 46'), Дринкуотър, Грей (Муса - 46'), Марез (Оказаки - 46'), Варди (Шлуп - 46')