Барселона постигна разгромна победа с 4:0 над гостуващия Депортиво Ла Коруня на своя "Ноу Камп" в среща от 8-ия кръг на испанската Примера дивисион.

По този начин каталунците поправиха грешката си след фиаското срещу Селта Виго в миналия кръг, а герой в този мач бе едно малко очаквано име.

Срещата не бе решена от Меси, Неймар или Суарес, макар че уругваецът имаше доста сериозна вина за крайния успех.

Рафиня имаше най-голям принос, след като вкара два гола за каталунците - в 21-ата и 36-ата минути, а Луис добави още едно в 43-ата минута.

Лео Меси както се и очакваше се завърна в групата, но бе оставен на пейката като предпазна мярка и се появи в игра през последните 35-40 минути на редовното време. Той вкара попадението за крайния успех в 58-ата минута.

След успеха "каталунците" се изкачиха до 2-ото място и са с актив от 16 точки.

Мачът започна силно за домакините и те бяха близо до попадение още в 7-ата минута, но ударът на Неймар срещна напречната греда, а това бе супер шанс за каталунците.

След това кълбото попадна в Суарес, който от непосредствена близост го прати над вратата.

Малко след това Неймар имаше още едно добро положение пред себе си, но сантиметри го разделиха с попадението, след като стреля много добре от фаул.

В 21-ата минута обаче все пак Барса откри чрез Рафиня. Той бе намерен от Суарес в наказателното поле и имаше опция дори да комбинира с непокрития Неймар, но вместо това той реши да стреля и прокара топката между краката на противниковия страж.

Четвърт час след това домакините удвоиха аванса си и на практика убиха тотално надеждите на гостуващия отбор. Отново автор на гола бе Рафиня. След центриране от фаул на Неймар, Пике стреля с глава и ударът му бе избит от Лукс. Рафиня обаче бе на точното място и довкара топката във вратата.

Пет минути преди почивката удар на Суарес мина покрай страничната греда, а в 43-ата минута Неймар намери отлично Луис в наказателното поле, а той без проблеми насочи топката в далечния ъгъл.

Малко след това той можеше да вкара и втори гол, но този път ударът му срещна гредата.

Второто полвуреме започна с добро темпо, а в 54-ата минута Пике се отчете с решителна намеса и попречи противниковият отбор да вкара почетно попадение.

В 58-та минута влезлият като резерва Меси вкара за сефте след завръщането си в игра. Toй бе изведен от Неймар в наказателното поле и с удар от малък ъгъл успя да матира противниковия страж.

Пет минути след това Пике имаше супер шанс да вкара, след като бе оставен непокрит при едно изпълнение на корнер, но ударът му мина над вратата.

В 65-ата минута ситуацията за Депор стана много сложна и гостите останаха с 10 души. Лауре се изнерви на Неймар и го удари без топка, а това не остана незабелязано от рефера, който му показа директен червен картон.

Десет минути след това Туран бе намерен прекрасно в наказателното поле, но някак си успя да прати топката встрани вратата. До края нямаше повече попадения.

БАРСЕЛОНА - ДЕПОРТИВО 4:0