Най-успешният български тенисист Григор Димитров се подготвя за участието си в Уимбълдън, където ще се изправи срещу квалификанта от Австралия Дейн Суини.

Хасковлията имаше много приятна среща на "свещената трева" в дните преди началото на участието си в турнира от Големия шлем.

 

Димитров се засече с легендата в женския тенис – Серина Уилямс, с която са добри приятели. Гришо и Серина се прегърнаха и си говориха дълго време, показвайки приятелските си отношения.

Американката, която има 7 трофея от Уимбълдън, ще се изправи срещу австралийката Мая Джойнт в първия си индивидуален мач от Ю Ес Оупън 2022 г. насам.