Барселона победи Атлетик с 3:1 в 1/8-финален мач-реванш за Купата на Испания и продължава напред в турнира с общ резултат 4:3.

Срещата започна с поредната съдийски тесла срещу Барса, защото редовно попадение на Луис Суарес беше отменено заради засада-фантом на Неймар.

Все пак момчетата на Луис Енрике откриха резултата десетина минути преди почивката именно чрез Неймар и Суарес, като уругваецът отново се възползва от хубавото подаване на съотборника си.

Самият Неймар си издейства дузпа малко след паузата и я вкара, но груба грешка в защитата на домакините позволи на Саборит да намали.

В 78-ата минута Лео Меси вкара трети гол за своите, реализирайки за трети пореден мач през 2017 година от пряк свободен удар. Така каталунците елиминираха своя противник.

Домакините се опитаха да наложат силен натиск още от самото начало, но гостуващият отбор успяваше да спре набезите им с добра защита. Неймар се опита да намери Луис Суарес с остро подаване отляво, но бранител пресече подаването.

В средата на първото полувреме реферът Хесус Хил поряза Барса жестоко, отменяйки напълно редовно попадение. Андрес Иниеста пусна разкошен пас за Неймар, който се отскубна зад гърба на последния защитник на Атлетик и подаде на Луис Суарес, който вкара на празна врата. Страничният рефер обаче единствен видя бразилеца в положение на засада, която не съществуваше.

Беше изминал половин час игра, когато Лионел Меси застана зад топката за изпълнение на пряк свободен удар, но този път авторът на цели две попадения от фаул в първите два мача на Барса за годината би над напречната греда.

Десетина минути преди паузата обаче справедливостта възтържествува! Лео Меси се пребори за топката и пусна вляво за Неймар, който центрира леко назад, но там Луис Суарес засече топката от въздуха и вкара страхотно попадение!

Преди почивката "блаугранас" имаха още една интересна ситуация пред вратата на противника, но Лео Меси отново шутира над целта от фаул.

Веднага след началото на второто полувреме Боведа събори Неймар в наказателното поле и този път реферът нямаше как да замълчи, посочвайки бялата точка. Потърпевшият пое отговорността и реализира дузпата без проблеми.

Малко след това обаче Атлетик върна един гол и изравни общия резултат в двата мача! Колебливата защита на Барса позволи на Инаки Уилямс да задържи отдясно и Енрик Саборит реализира с глава, като пазещият го Сержи Роберто изгледа ситуацията отблизо.

Преди да изтече един час игра Меси центрира отдясно в търсене на Суарес, но Лапорт успя да пресече. В 78-ата минута обаче Лео "взриви" стадиона с прекрасно изпълнение от фаул, вкарвайки с помощта на гредата. Така в трети пореден мач за годината аржентинецът се разписа от пряк свободен удар.

Неймар развинти защитата на Атлетик малко по-късно, финтирайки цели трима на малко пространство, но спечели само корнер след рикошет и удар в гредата! В самия край Денис Суарес би силно, но високо.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KtKj90Bx5kU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Барселона - Атлетик 3:1

1:0 Луис Суарес - 35'
2:0 Неймар - 48', дузпа
2:1 Енрик Саборит - 51'
3:1 Лионел Меси - 78'

Барселона: Силесен, Пике, Юмтити, Алба, Роберто, Бускетс, Рафиня (Ракитич - 80'), Иниеста (Арда - 89'), Меси, Неймар (Денис Суарес - 87'), Луис Суарес

Атлетик: Ираисос, Етчейта (Елустондо - 30'), Боведа, Лапорт, Баленсиага, Ечеберия, Сан Хосе, Ерасо, Саборит (Сусаета - 79'), Уилямс, Мерино (Адурис - 46')