Баскетболистите на Лукойл Академик почти си осигури класиране за 1/4финалите на турнира на ФИБА „Еврочалъндж”, след като спечелиха у дома с 87:69 срещу Макаби Хайфа.

Така отборът вече има 3 победи и поражение в група I, а загуба на Елицур Макаби Нетания от Спартак С. Петербург по-късно днес ще осигури най-малко второ място на Лукойл Академик в групата и продължаване към четвъртфиналите.

Двубоят бе равностоен само в първите минути. Гостите започнаха по-добре и поведоха с 9:6. Бързо след това обаче Лукойл Академик успя да намали разликата, след което тимът поведе с 12:11 в средата на първата четвърт.

Противникът обаче наниза тройка, след което последва гръмотевична забивка след контраатака и така отново взе водачеството при 16:12. Първата четвърт приключи при 27:24 за Макаби.

Обратът обаче стана факт във втората. Българският тим заигра силно в защита и бързо дръпна с 37:31. Това даде спокойствие на състава, който реализира още няколко точни стрелби и на полувремето имаше комфортен аванс – 53:37.

През второто полувреме ключовият момент бе в края на третата част, когато гостите стопиха пасива си до 56:62. Лукойл обаче устоя, върна си контрола върху двубоя и го завърши спокойно, печелейки убедително.

Девин Грийн определено беше над всички в тази среща, завършвайки с 21 точки, 5 борби и 4 асистенции. Доминик Джеймс се включи силно с 15 точки, а Бруно Шундов добави още 14  и 8 овладени топк под двата коша.