Баскетболистите на Маями най-после намериха начин да победят Милуоки. След 2 поредни поражения през сезона от Елените, Горещите отнесоха съперника си със 114:96 и то в собствената му зала.

ЛеБрон Джеймс бе неудържим като приключи с 35 точки, при стрелба 16 от 21, Дуейн Уейд вкара още 22, а Марио Чалмърс добави още 13 за победата, която приближи Маями само на победа от Чикаго в битката за първото място в конференцията, като тимът е с баланс 22-7.

“Досега ни биха два пъти и то много болезнено. Имахме проблеми срещу тях, така че сега не искахме подобно нещо да се случи отново” коментира Джеймс, който вкара 16 точки в решителната трета четвърт.

Той наказа Милуоки с няколко мощни забивки през периода и помогна на отбора си да увелечи преднината си от 55:50 на почивката до 90:74 преди последната четвърт, което се оказа и достатъчно за успеха.

Останалите резултати: Шарлът – Филаделфия 89:98 (15-а поредна загуба за Бобкетс), Орландо – Минесота 102:89, Ню Орлийнс – Юта 86:80 (Крис Кеймън вкара 27 точки за Хорнетс, които спечелиха едва за 3-и път в последните си 26 мача), Голдън Стейт – Финикс 102:96.