Както и на футбол, така и на баскетбол Реал Мадрид спечели суперкупата на Испания след победа над Барселона.

Снощи столичани победиха с 95:84 във финала и показаха, че са силно амбицирани да грабнат титлата в края на сезона и да спрат доминацията на съперника си под двата коша.

Белите контролираха мача през повечето време, като успяха да отворят преднина от десетина точки в третата четвърт, след като в един момент вкараха 10 поредни точки в средата на периода.

В първите няколко минути на последната пък дръпнаха с 81:62, което се оказа и напълно достатъчно за триумфа.

Руди Фернандес изигра страхотен мач за победителите и завърши с 22 точки, като бе избран за най-полезен играч на турнира. Джейси Каръл добави 17, а Серхио Юй добави още 14.

За Барса Нейтън Джавай се отчете с 20 точки, а Джо Ингълс добави 16. Каталунците обаче отново бяха без лидера си Хуан Карлос Наваро, който е контузен, а и литовският гард Шарунас Ясикевичус също пропусна сблъсъка и това може би се оказа решаващо за загубата.