Турция започна с шокираща загуба на старта на Евробаскет 2013. Отборът, в който са играчи от НБА като Хедо Тюркоглу, Ерсан Иляйсова и Омер Ашък, загуби от Финландия с 55:61 и разочарова с представянето си.

Турците започнаха трагично, като в първата четвърт вкараха първия си кош от игра 18 секунди преди края на периода.

Стрелбата им от игра бе 1 от 11, изпуснаха 6 от 12 фаула, но въпреки това губеха само с 8:10 след първите 10 минути.

След това дори поведоха и всичко изглеждаше наред преди финландците да избухнат със серия от 13:2 и да дръпнат с 32:19 на почивката. Разликата стана още по-голяма след паузата и достигна до 47:28.

Серия от 10:2 върна турците в мача и преди последния период се приближиха до 38:49. Разликата падна до 52:47, но тройка на Салин успокои финландиците.

Минута преди сирената те все още водеха с 57:50, но открадната топка от Иляйсова доведе до тройка на Ерден Арслан, а след това Емир Прелджич също реализира.

Шон Хъф изпусна един фаул, но след това Хедо Тюркоглу пропусна и това бе краят за турците, които успяха едва в 31% от стрелбите си, като от тройката бяха едва 4 от 22.

Петери Копонен и Салин вкараха по 12 точки за победителите, а Ерден Арслан се отчете с 12 точки за Турция.

Други резултати: Великобритания – Израел 75:71 (прод), Босна и Х – Латвия 75:86, Грузия – Полша 84:67, Украйна – Белгия 58:57, Черна Гора – Македония 81:80, Гърция – Швеция 79:51.