Баскетболистите на Билбао Баскет бяха много близо до престижна победа срещу Филаделфия Севънтисиксърс, но все пак загубиха демонстративния мач със 104:106 у дома.

Двубоят бе много оспорван, като през второто полувреме имаше 12 смени на водачеството и 5 равенства, преди в крайна сметка тимът от НБА да измъкне успеха.

През първото полувреме Филаделфия успя да отвори двуцифрен аванс, който първо бе 34:21 в началото на втората част, а след това достигна до 47:35. Домакините обаче намалиха пасива си на почивката само до 50:55.

В третата четвърт обаче европейците заиграха силно и дръпнаха в един момент със 71:68. В последния период авансът им достигна до 93:88, преди да последва серия от 16:2 за гостуващия състав, който по-малко от 2 минути преди края бе напред при 104:95.

9 поредни точки от домакините обаче, 7 от които вкара Херман Габриел, възстановиха равенството 6 секунди преди края. Последва нарушение срещу Спенсър Хейс, който реализира и двата наказателни удара и даде аванс на Сиксърс отново, но топката бе за Билбао.

Раул Лопес пое отговорността, но опитът му от зоната за 3 точки не сполучи и така успехът бе за Филаделфия. Евън Търнър отбеляза 25 точки за победителите, а Тони Ротън добави 16. За испанския състав латвиецът Дайрис Бертанш отбеляза 19, а Роджър Гримау и Аксел Ервел добавиха по 14.