Баскетболистите на ЦСКА Москва постигнаха престижна победа при гостуването си на Минесота Тимбъруулвс в предсезонен мач.

Армейците се наложиха със 108:106 след продължение в Минеаполис и отново показаха, че могат да бъдат равностойни на отборите отвъд Океана. През 2006 те победиха ЛА Клипърс, а през 2010 се наложиха над Кливланд.

Милош Теодосич наниза 26 точки за победителите, Ненад Кръстич добави 13, а Саша Каун се отчете с 12 и 9 борби за успеха. Общо 8 играчи завършиха с двуцифрен актив за победителите.

ЦСКА водеше с 18 точки в средата на втората четвърт, но Вълците се върнаха бързо в двубоя. Дерик Уилямс вкара 10 от своите 21 точки в последната част, като дори пропусна при последната атака да донесе триумфа.

В продължението двубоят вървеше кош за кош, като минута преди края резултатът бе равен – 105:105. Джаниро Парго обаче проби и вкара, а след това Уилямс пропусна един наказателен удар. Теодосич върна жеста и направи разлика от 2 точки, след което Швед и Джефърс не успяха да изравнят.

Кевин Мартин отбеляза 15 точки в дебюта си за Минесота при стрелба обаче едва 5 от 15, Ей Джей Прайс добави 14, но Никола Пекович и Кевин Лав останаха със скромните 8 и 9 за своите възможности.