В лицето на Шарлът Маями получи много удобен съперник в плейофите и това се видя още в първия мач.

Шампионите имаха известни затруднения, но стигнаха до успех с 99:88 и поведоха с 1-0 победи в серията. Те печелят срещу Бобкетс за 17-и път поред и ще бъдат домакини и в следващия двубой.

Горещите губеха до средата на втората четвърт, когато пасивът им бе 28:34. До почивката обаче направиха серия от 21:8, за да излязат напред и до края не изпуснаха контрола върху мача, въпреки че през повечето време на третата част разликата бе съвсем малка.

„В началото бяхме малко нервни, но след това нещата се оправиха“ заяви треньорът на победителите Ерик Сполстра.

Решителният момент бе в първите минути на последната четвърт, когато серия от 18:4 в полза на Маями увеличи преднината до 92:73 и всичко стана ясно. ЛеБрон Джеймс завърши с 27 точки, Дуейн Уейд добави 23, а отлично от  пейката се включи Джеймс Джоунс, който вкара 12 за 14 минути.

Кемба Уокър водеше Шарлът с 20 точки, а Ал Джеферсън добави 18 и 10 борби, но два сериозни спада в играта на отбора през втората и четвъртата част направиха така, че тимът да няма шанс да стигне до успеха.