Шампионите на НБА от Сан Антонио Спърс набират скорост. Тази нощ тексасци оставиха Филаделфия без победа, след като се наложиха със 109:103 като гости, макар и да играха без Тим Дънкан, който получи почивка и Тони Паркър имащ проблем в рамото.

Триумфът бе 8-и поред за Шпорите, които подобриха баланса си до 13-4 и са в челото на Западната конференция. Сиксърс пък продължават да търсят първия си триумф като регистрираха 17-о поредно поражение и са само на едно от рекорда на Ню Джърси Нетс от 2009-а по последователни загуби на старта на кампанията.

Кауай Ленърд водеше гостите с 26 точки, Арън Бейнс добави 15, а Ману Джинобили и Кори Джоузеф вкараха по 14 за победителите, които контролираха двубоя през повечето време.

Те отвориха аванс от 21 точки малко преди почивката и останаха напред преди в края щурмът на домакините да ги приближи до 96:101. Ленърд обаче отговори с кош и фаул 42 секунди преди края, за да гарантира триумфа. Майкъл Картър-Уилямс водеше Филаделфия с 24 точки, но нещата не изглеждат никак добре за тима.

Останалите резултати: Уошингтън – Маями 107:86 (Расуъл Бътлър вкара 23 точки, а Джон Уол добави 18 и 13 асистенции за Уизърдс), Юта – Денвър 101:103 (Джаз навакса изоставане от 22 точки, но загуби след късен кош на Тай Лоусън), ЛА Клипърс – Минесота 127:101 (Ножиците записаха 5-и пореден успех след 15 тройки).