Суперзвездите на Голдън Стейт Стеф Къри и Кевин Дюрант изглеждат все по-впечатляващо с приближаването на старта на сезона.

Тази нощ гардът наниза 32 точки, от които 6 тройки, а крилото добави 27 за победата над ЛА Лейкърс със 123:112, като мачът се игра в Сан Диего. Уориърс записаха пети пореден успех в контролните мачове, от които загубиха единствено първия срещу Торонто.

Къри бе 11 от 19 от игра, като добави 5 борби и 5 асистенции, а Дюрант успя в 10 от 19 изстрела. Клей Томпсън помогна с 19 точки за триумфа, а Дреймонд Грийн се отчете с 10 точки, 8 овладени топки и също толкова асистенции.

Фаворитът за титлата започна мача със серия от 12:0, а след първата част водеше с 33:20. Домакините се приближиха до 41:45 във втората четвърт, но в третия период Голдън Стейт отново вдигна аванса си, като дръпна с 65:47.

Младите Езерняци не се отказаха и макар и да стопиха пасива си до 86:92, нямаше как да се справят с класата на съперника. Все пак новобранецът Брандън Инграм игра добре и се отчете с 21 точки при стрелба от игра 7 от 10, а Ник Йънг напомни за себе си с 19 точки.

Лейкърс е с баланс 2-5 в контролите, като ще приеме Финикс в последния си мач, а Уориърс ще приключи подготвителния период с домакинство на Портланд. Сезонът стартира на 25-и октомври, като Голдън Стейт среща Сан Антонио в първия си мач.