Кливланд Кавалиърс загуби поради контузия Джей Ар Смит още в първата четвърт на мача с Торонто, но ЛеБрон Джеймс не допусна това да се отрази върху отбора м.

Суперзвездата поведе своите с 34 точки, Кевин Лав добави 28 и 14 борби, а Кайри Ървинг се отчете с 24 точки за успеха със 116:112, с който Кавс прекъснаха серията си от 3 поредни загуби.

„Просто идва следващия в отбора. Това винаги е била нашата настройка. Надяваме се естествено, че всичко с Джей Ар ще бъде наред, но момчетата успяха да го заместят подобаващо“ коментира Леброн.

Шампионите победиха Раптърс за трети път през сезона и не допуснаха канадците да ги изместят от върха на Изток, което щеше да се случи, ако бяха загубили. Кливланд се подобри до 14-5, а Торонто е с 14-7.

ДеМар ДеРозън реализира 31 точки, Кайл Лаури помогна с 24, но серията на Торонто от 6 поредни победи бе спряна. Кливланд дръпна с 13 точки в третата част и след това запази преднината си в последната, въпреки опитите на домакините да променят ситуацията.

Останалите резултати: Филаделфия – Денвър 98:106, Бруклин – Уошингтън 113:118, Атланта – Оклахома Сити 99:102 (6-и пореден трипъл-дабъл за Уестбрук – 31-13-12), Чикаго – Портланд 110:112, Милуоки – Сан Антонио 96:97 (Шпорите останаха перфектни навън – 12-0), Ню Орлийнс – Мемфис 108:110 (прод), Хюстън – Бостън 107:106, Далас – Шарлът 101:109, ЛА Лейкърс – Юта 101:107.