Кевин Дюрант отново попиля бившия си тим Оклахома Сити, като изигра най-силния си мач, откакто напусна отбора миналото лято. Крилото се отчете с 40 точки и изведе Голдън Стейт до убедителна победа над Тъндър със 121:100 в Оукланд.

Така за два мача срещу бившия си отбор Дюрант е вкарал 79 точки при стрелба от игра 28 от 40. В първата среща той се отчете със 7 тройки за успеха със 122:96, а сега добави и 12 борби.

„Неговата ефективност е невероятна. Няма да спечели наградата за МВП, тъй като има момчета, които се справят наистина отлично, но не смятам, че има някой, който е по-ефективен от него“ заяви треньорът Стив Кър.

Ръсел Уестбрук водеше гостите с 21-ия си трипъл-дабъл за сезона, като завърши с 27 точки, 15 борби и 13 асистенции, но това не бе достатъчно срещу пълния със звезди тим на Уориърс. В края на първото полувреме той отнесе сериозен удар в лицето от Заза Пачулия, който бе наказан с грубо нарушение.

На почивката резултатът бе равен 56:56, но след нея Войните бяха неудържими, като в един момент вкараха 8 точки поред, за да поведат със 71:63, а след това завършиха третата част със серия от 14:4, за да дръпнат с 93:78 и на практика да си осигурят успеха.

Голдън Стейт остава лидер в Лигата с баланс 36-6, докато Гръмотевиците са 7-и на Запад с 25-19.

Останалите резултати: Филаделфия – Торонто 94:89, Уошингтън – Мемфис 104:101, Шарлът – Портланд 107:85, Бостън – Ню Йорк 106:117, Ню Орлийнс – Орландо 118:98, Хюстън – Милуоки 111:92, Детройт – Атланта 118:95, Сакраменто – Индиана 100:106.