Българският национал Александър Везенков не успя да се разпише при победата на Барселона над гостуващия Анадолу Ефес (Турция) с 89:78 (33:34) в среща от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Везенков игра 11:45 минути като резерва, но не записа актив, след като направи само една неуспешна стрела. Каталунците изковаха успеха през третата четвърт, която спечелиха с 30:19. Петери Копонен беше най-резултатен за успеха с 20 точки, а Витор Фаверани добави 18 точки и 8 борби. За гостите с 25 точки се отличи Брендън Пол. Двата отбора имат по 8 победи в кампанията досега.

Лидерът и защитаващ титлата си от миналия сезон ЦСКА Москва постигна 14-а победа след 85:64 (44:33) над гостуващия Брозе Бамберг. Руснаците доминираха през цялата среща, а с 26 точки се отличи Нандо Де Коло. Дениъл Тайс реализира 16 за германците, които допуснаха 11-о поражение за сезона.

Фенербахче разгроми гостуващия Панатинайкос с 84:63 (44:28).  Луиджи Датоме беше най-добър с 16 точки за 11-ия успех на турците в Евролигата. Майк Джеймс завърши с 25 точки за гърците.

Цървена звезда записа десета победа за сезона след 71:67 (33:34) над домакина Макаби Тел Авив. Сърбите изковаха успеха в последната четвърт, която спечелиха с 23:13. Стефан Йович беше най-добър за гостите с 14 точки и 7 асистенции. Андрю Гуделок с 19 точки. беше най-резултатен за израелците, които допуснаха 12-о поражение.

В дербито на дъното Емпорио Армани Милано надделя над Галатасарай с 92:87 (49:39). Така двата тима имат равни показатели с по 5 победи и 13 загуби, но италианците са предпоследни заради по-добрите си показатели в преките двубои. Крунослав Симон се отличи с 19 точки и 5 асистенции за тима от Милано. Синан Гюлер и Бруно Фитипалдо вкараха по 17 точки за турците.