Кауай Ленърд отбеляза рекордните в кариерата си 41 точки и изведе Сан Антонио до победа над шампиона Кливланд със 118:115 след продължение.

Мачът предложи много интересни моменти и можеше и да завърши в другата посока, но Шпорите се оказаха по-прецизни във важните моменти, като преодоляха липсата на Тони Паркър и Пау Гасол.

ЛеБрон Джеймс пропусна в края на редовното време да донесе успеха, а в добавените 5 минути Кауай вкара 6 точки, включтилено и забивка, с която направи 118:113 5 секунди до сирената.

Ървинг отбеляза лесни 2 точки след това, а Ламаркъс Олдридж притесни отбора си, след като изпусна два наказателни удара, давайки шанс на Кливланд 6 десети преди края. Стрелбата на Кевин Лав от крилото обаче бе къса и тексасци триумфираха, за да се подобрят до 34-9, като навън са 18-4. Кливланд е с 30-12.

„Страхотен мач, който можеше да завърши всякак. И ние, и те пропуснаха при някои стрелби, но това се случва“ заяви треньорът на победителите Грег Попович, чийто тим не вкара точка в последните 2:47 минути от редовното време.

ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг вкараха по 29 точки за домакините, но Кевин Лав остана едва с 13, като стрелбата му от игра бе едва 4  от 15.

Останалите резултати: Бостън – Портланд 123:127 (прод), Детройт – Уошингтън 113:112, Шарлът – Бруклин 112:105, Атланта – Филаделфия 110:93, Ню Йорк – Финикс 105:107, Маями – Милуоки 109:97, Мемфис – Хюстън 95:119, Денвър – ЛА Клипърс 123:98, Юта – Индиана 109:100, Чикаго – Сакраменто 102:99.