Бостън Селтикс излезе на първо място по победи в цялата история на НБА, след като в класически сблъсък победи вечния си противник ЛА Лейкърс със 113:107.

Келтите изперавиха именно Езерняците, с които преди мача имаха еднакъв брой успехи, но сега Детелините са с 3252, докато калифорнийци остават с 3251.

Това са двата най-успешни тима със 17 и 16 титли съответно, като Бостън все пак има 2275 поражения срещу 2170 за Езерняците.

„Мисля, че това е уникално съперничество, което и след 100 години ще бъде равностойно“ заяви треньорът на победителите Брад Стивънс, който след победата си спечели правото да бъде треньор на Изтока в Мача на Звездите.

Айзея Томас отново бе неудържим за Селтикс, като завърши с 38 точки, от които 17 в последната четвърт. Джей Краудър добави 18, а домакините контролираха нещата в заключителните 12 минути и записаха 6-и пореден триумф, подобрявайки баланса си до 32-18 и заемайки второ място в конференцията.

Останалите резултати: Орландо – Торонто 102:94, Бруклин – Индиана 97:106, Детройт – Минесота 116:108, Хюстън – Чикаго 121:117 (прод), Оклахома Сити – Мемфис 114:102, Денвър – Милуоки 121:117, Сакраменто – Финикс 103:105, Портланд – Далас 104:108.