Ръсел Уестбрук се върна към отборната си игра и Оклахома Сити се върна на пътя на победите. Гардът се отчете с 31-ия си трипъл-дабъл за сезона като завърши с 23 точки, 13 борби и 13 асистенции и Тъндър прекъсна серията на Сан Антонио от 9 поредни успеха след 102:92 у дома.

Това е изравнено постижение на Уилт Чембърлейн от 1967-68. Повече трипъл-дабъли за една кампания има единствено Оскар Робъртсън през 1961-62 – 41.

„Това е благословия. Когато си в подобна компания няма как да не го приемеш за благословия. Аз обаче не смятам, че това е гарантирано” коментира Уестбрук, който в миналия мач вкара 58 точки, но отборът му загуби.

Този път Гръмотевиците прекъснаха серията си от 4 поредни поражения, след като Виктор Оладипо помогна с 20 точки, а Енес Кантер с 14. Домакините се откъснаха в третата част, а в средата на последната поведоха с 96:80 и си гарантираха триумфа.

Кауай Ленърд не игра в последната четвърт за гостите, след като преди това бе ударен в задната част на главата и врата от Оладипо. „Те щяха да ни бият така или иначе. Просто ни сритаха задниците” заяви в типичен стил Грег Попович, чийто тим не успя да притисне още лидера в Лигата Голдън Стейт и е с баланс 50-14. Тъндър са с 36-29.

Останалите резултати: Детройт – Кливланд 106:101 (ЛеБрон с трипъл-дабъл – 29-13-10), Мемфис – ЛА Клипърс 98:114, Портланд – Филаделфия 114:108 (прод), Финикс – ЛА Лейкърс 110:122.