Баскетболистите на Голдън Стейт стартираха по впечатляващ начин в битката за титлата в НБА, след като сразиха шампиона Кливланд със 113:91. Кевин Дюрант избухна с 38 точки, 8 борби и 8 асистенции за победителите, които изковаха триумфа през второто полуврем.

ЛеБрон Джеймс и компания не показаха очакваната борбеност, играха хаотично и определено има върху какво да помислят пред следващия сблъсък, който пак ще бъде в Оукланд в нощта на неделя срещу понеделник от 3,00 часа българско време.

Първото полувреме ще се запомни с доста хаотична игра в нападение и защита, но и с пропуски от двете страни. Кевин Дюрант на няколко пъти заби необезпокояван, като завърши с 23 точки до почивката.

Домакините дори пропуснаха много стрелби от чисти позиции, като се оттеглиха на почивка само с аванс от 8 точки при 60:52, като бяха стреляли общо 61 пъти. От другата страна ЛеБрон Джеймс опитваше да държи отбора си в мача с 19 точки, а Кайри Ървинг бе със 17.

Веднага след паузата интригата на практика приключи. Калифорнийци затегнаха защитата си и реализираха първите 13 точки след подновяването на играта, за да дръпнат със 73:52 4 минути след старта на третата част. След това разликата остана сериозна и мачът просто се доиграваше.

Стеф Къри помогна за триумфа с 28 точки, от които 6 тройки, а добави и 10 асистенции. Той и Дюрант единствени завършиха с двуцифрени показатели за Уориърс. Клей Томпсън остана едва с 6 точки при стрелба от игра 3 от 16, а Дреймонд Грийн реализира 9.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс се отчете с 28 и 15 борби, като мина границата от 6000 в елиминациите, но това едва ли го топли особено. Кавс направиха 20 грешки срещу само 4 за Голдън Стейт, което е изравнен рекорд за финален мач. Кайри Ървинг реализира 24 точки, а Кевин Лав добави 15 и 21 овладени топки, но без да бъде особено ефективен.

Голдън Стейт – Кливланд    113:91 (35:30, 25:22, 33:20, 20:19)
УОРИЪРС: Грийн 9, Дюрант 38, Пачулия 8, Къри 28, Томпсън 6 (Уест 2, Барнс 3, Макаду 2, Игуодала 7, Макгий 4, Маккоу, Ливингстън 2, Кларк 4)
КАВАЛИЪРС: Лав 15, Джеймс 28, Томпсън, Ървинг 24, Смит 3 (Дерон Уилямс, Джеферсън 9, Дерик Уилямс, Шъмпърт 5, Дантей Джоунс 7, Корвър, Джеймс Джоунс)